Prvi dan svetovnega prvenstva v sprintu na mirnih vodah in parakajakaštvu v Szegedu, na katerem sodeluje več kot tisoč tekmovalk in tekmovalcev iz 101 države, je nastopil tudi naš parakajakaš Dejan Fabčič.

Suvereno v kvalifikacijah

Slednji je po lanskem evropskem prvenstvu veslo že skoraj odložil v kot, a se letos znova vrnil na najpomembnejši tekmi sezone. V jutranjih kvalifikacijah je v svoji skupini zasedel četrto mesto (s časom 48,77) in se tako brez težav uvrstil v polfinale. V popoldanskem polfinalu je bil nato sedmi (čas pa 49,51) in za eno mesto zgrešil napredovanje v finale B.

“Škoda, malo je zmanjkalo za finale B. Ko sem v predtekmovanju videl, kako so vsi močni, sem si rekel, da bi se morda boril vsaj za finale B in tako ostal v stiku z najboljšimi. Žal se tudi to ni izšlo. Prvih sto metrov je bilo dobrih, potem pa me je pobralo, dobil sem tudi val in me je začelo premetavati,” je nastop opisal Fabčič.