Naši gluhi košarkarji so s porazom proti Italiji (81:83) sklenili redni del evropskega prvenstva v Španiji. V četrtkovem četrtfinalu bo Slovenija za polfinale igrala proti Ukrajini.

Slovenija je v prvi, drugi in tretji četrtini dominirala in vodila za 14 točk. V zadnji četrtini pa so Italijani dajali trojke in se nevarno približali Sloveniji. Redni del se je končal s 73:73. Slovenija je poskusila pridobiti prednost za vsaj pet točk, a jim ni uspelo. Italija je zmagala s 83 točkami, Slovenija pa je imela 81 točk. Saša Lukić je dosegel 27 točk, Jaka Marković 21 točk, Miha Zupan 12. Jutri imajo naši fantje tako kot tudi druge reprezentance prost dan. Pojutrišnjem bodo četrtfinalne tekme. Slovenija je v skupini A četrta in se bo pomerila proti prvouvrščenim v skupini B, z Ukrajino.