Naš paralimpijec Franček Gorazd Tiršek je uspešno opravil generalko pred skorajšnjimi paralimpijskimi igrami. Na mednarodnem tekmovanju v Novem Sadu je v disciplini zračna puška stoje v kategoriji R4 v kvalifikacijah dosegel 2. mesto z 628,9 kroga, in nato v finalu končal na 2. mestu. V disciplini zračna puška leže v kategoriji R5 je bil v kvalifikacijah 8. z 632,6 kroga in na koncu 3. mesto.

V disciplini z malokalibrsko puško leže v kategoriji R9 se ni uvrstil v finale.

Kar 52 kolajn

Spomnimo: Pariz bo med 28.8. in 8.9. gostil 17. poletne paralimpijske igre. Na paralimpijskih igrah bodo podelili 549 medalj v 22 parašportih, tekmovalo pa bo 4400 parašportnikov in parašportnic z vsega sveta. Slovenske barve bodo v Parizu zagotovo zastopali lokostrelca Živa Lavrinc in Dejan Fabčič, strelec Franček Gorazd Tiršek in ženska reprezentanca odbojke sede. V prihodnjih dneh bo znanih še nekaj potnikov. Do zdaj so slovenski paralimpijci osvojili 52 kolajn, od tega kar 14 zlatih. Največ kolajn so osvojili v strelstvu, plavanju, namiznem tenisu in atletiki, v kateri je prvo zlato odličje osvojila Pavla Sitar leta 1972 v nemškem Heidelbergu. S po šestimi sta rekorderja atlet Franjo Izlakar in pokojni Jože Banfi (odbojka sede in plavanje). Prvo medaljo pa je leta 1972 osvojil Jože Okoren (srebro, met diska).

Franček Gorazd Tiršek bo nastopil na svojih 4. paralimpijskih igrah, dosedaj je osvojil že štiri paralimpijske kolajne.