Na mladinskem atletskem svetovnem prvenstvu v Tajpeju za gluhe in naglušne se je v finalu na 100 metrov izkazala naša mlada atletinja 15-letna Isabela Mord.
S časom 13,62 je osvojila 5. mesto. zmagala je Tessa Lange iz Nemčije s časom 12,62 sekunde, druga je bila Španka Irene Aragon Vadillo (12,74 sekunde), tretje mesto pa zasedla Poljakinja Martina Boguszevicz, njen čas pa je bil 12,92 sekunde.
Že v polfinalu je Isabela Mord ponovno potrdila normo za naslednjo olimpijado gluhih, ki bo prihodnje leto v Tokiu.

“V
 finalnem teku je kljub močnemu protivetru s hitrostjo -2,6 m/s osvojila odlično peto mesto. Pomembno je poudariti, da so prve štiri tekmovalke bile dve do tri leta starejše od nje, za vodilno pa je zaostala za sekundo, kar je še toliko bolj impresiven dosežek in kaže na njen velik potencial za prihodnost. Jutri nas čaka nov dan poln pričakovanj. Konkurenca v teku na 200 metrov je izjemno močna, vendar verjamem, da se lahko ponovno uvrsti v finalni tek,“ je za Spletna TV njen nastop ocenil oče Bojan.
Isabela jutri nastopa v teku na 200 metrov.