Minule dni je v Italiji potekal Olbia 2024 World Boccia Challenger. Na tekmovanju je nastopilo 69 tekmovalcev iz 17 držav, tudi iz Slovenije, naša reprezentanca pa se je izkazala.

V posamezni kategoriji BC4 je Nataša Bartol prišla do polfinala in tam mogla priznati premoč višje rangirane od sebe Nemki Aniti Raguwan ter zasedla 4. mesto. Blaž Adamlje je prvič nastopal na tem zahtevnem tekmovališču in ni prešel zahtevne skupine, končal je na  9. mestu, v kategoriji BC3 pa smo imeli še predstavnika Klemna Kramžarja, ki je imel kar nekaj težav s z „bočami“, kjer posebna betonska podlaga in zahtevne razmere niso dopuščale boljše igre in tudi on ni prešel skupine ter tako dosegel 11. mesto.

Zelo uspešni pa smo bili pri tekmovanju parov, kjer sta Blaž in Nataša osvojila srebro. Premagala sta Nemce in Francoze, premoč pa sta morala priznati olimpijskim prvakom Kitajcem in tako zasluženo osvojila medaljo, je javila selektorica Maja Bobnar.