V indijskem mestu Bangalore je med 28. 9. in 6. 10. potekalo 12. svetovno prvenstvo za slepe in slabovidne šahiste v kategoriji šahistk in mladincev. Slovenijo je zastopal mladinec 16-letni Bor Gradišek, član Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Celje in Celjskega šahovskega kluba. Bor se je izkazal!

V 1. krogu ga je premagal nasprotnik iz Kazahstana. Po slabšem začetku je Bor v naslednjih dneh igral odlično. Premagal je dva indijska šahista ter remiziral z drugo nosilko, premagal četrtega nosilca in remiziral še s prvim nosilcem, vsi trije so prihajali s Poljske. Po dveh tretjinah prvenstva se je tako izenačil na tretjem mestu. Na žalost ga je v sedmem krogu premagal najboljši indijski šahist, kar je pomenilo, da je zdrsnil na četrto mesto. Tudi zmagi proti indijskima nasprotnikoma v zadnjih dveh krogih nista pomagali, da bi se ponovno uvrstil med prve tri, saj si vodilni igralci niso privoščili nobene napake. Bor je tako ostal na nehvaležnem četrtem mestu, kar je odličen rezultat, ostaja pa malo grenkega priokusa, saj je bilo dosegljivo tudi mesto med prvimi tremi. Vsekakor pa je bilo prvenstvo lepa izkušnja in vzpodbuda za prihodnja tekmovanja, saj bi lahko Bor, ki je star šestnajst let, nastopil še na naslednjih dveh mladinskih svetovnih prvenstvih, je sklenil zapis njegov oče Roman.